Koronavirüs Salgını

Koronavirüs Salgını

Küresel sağlığı tehdit eden koronavirüs salgınında Türkiye, güçlü sağlık altyapısı, hızlı hareket kabiliyeti ve akılcı tedbirleri sayesinde dünyaya örnek olan bir yaklaşım sergilemektedir. Pandemiyle mücadelede Türkiye, bir yandan tedavi yöntemlerini geliştirirken diğer yandan da aşı geliştirme projesi konusunda ciddi adımlar atmaktadır.

Salgın nedeniyle başlayan seyahat kısıtlamalarından etkilenen ve tedavi olmak üzere ülkemize gelmek isteyen tüm vatandaşlarımız başarılı tahliye operasyonlarıyla Türkiye’ye ulaşmıştır. Uluslararası tahliye operasyonlarında 150’ye yakın ülkeden 100 bine yakın Türk vatandaşımız ülkemize getirilmiştir. Bu operasyonlardan Türk vatandaşlarının yanı sıra farklı ülkelerden 200 bine yakın kişi de faydalanmıştır. Türkiye, salgının ilk günlerinden bu yana 100’ün üzerinde ülkeye tıbbı malzeme ve maske yardımında da bulunmuştur. Türkiye, insan odaklı yaklaşımı ve insani yardım perspektifiyle tüm ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmayı sürdürmektedir.

İletişim Başkanlığı, pandemi konusunda bir yandan kamuoyunu bilgilendirme ve farkındalığı artırma faaliyetlerini hız kesmeden sürdürürken diğer yandan da Türkiye’nin salgına ilişkin attığı adımların duyurulması konusunda çalışmalarını yürütmektedir.

Videolar

Paneller

Kitaplar

İnfografikler