Yaşlı Destek Programı kapsamında yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçları Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından gideriliyor

Yaşlı Destek Programı kapsamında yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçları Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından gideriliyor

Yaşlı Destek Programı (YADES) ile Şanlıurfa'daki yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, Ceylanpınar kırsalında yaşayan 2 yaşlı vatandaşa hastane yatağı temin etti.

Yaşlı Destek Programı (YADES) ile Şanlıurfa'daki yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, Ceylanpınar kırsalında yaşayan 2 yaşlı vatandaşa hastane yatağı temin etti. Merkezde ve kırsalda, altyapı ve üstyapı çalışmalarına ara vermeden devam eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Belediyecilik hizmetleriyle de vatandaşlara ulaşmayı sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün talimatları doğrultusunda, Ceylanpınar ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki Şemse Apuhan ve 68 yaşındaki Mehmet Demir için harekete geçen Ekipler, 2 yaşlı hastanın ihtiyacı olan elektrikli hastane yatağını teslim etti. Yaşlı çınarların rahatı için Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Engelliler Rehabilitasyon Şube Müdürlüğü tarafından alınan elektrikli hasta yatakları, şehir merkezinden 150 kilometre uzaklıktaki hastaların evlerine ulaştırıldı. Ailelerin evlerine giden YADES Ekipleri hastane yataklarının kurulumunu yaptı. Özenle kurulan yatakların nasıl çalıştırılması gerektiği konusunda hasta ailelerine bilgi verildi.

Yaşlı vatandaşların bakımı konusunda her zaman ailelere destek veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hasta yatağı verilen ailelere kişisel bakım ve temizlik malzeme seti verildi.

Alzheimer hastası olan kayınpederine bakan Ayşegül Demir, ''Kayınbabama bakıyorum. Kendisi hem Alzheimer hastası ve felçli kendisi enfeksiyondan dolayı hastanededir. Bizlere yardımcı oldukları için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Yaşlı ve yatalak ninesine bakan Yıldız Çelik, ise ''Neneme bakıyorum. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden bize hasta yatağı gönderdiler çok teşekkür ederim'' dedi.

Mahallede bulunan hasta ve yatalak vatandaşların yatak ihtiyaçlarının giderilmesinden dolayı mutlu olduklarını anlatan Muratlı Mahalle Muhtarı Hüseyin Çelik, ''Bizim mahallemiz Şanlıurfa merkezden yaklaşık 150 kilometre uzaklıktadır. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyene müracaatta bulunduk. Mahalle sakinlerimizden yatalak olan hastalarımız var. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden hasta yatağı talebinde bulunduk. Büyükşehir Belediyesi hasta yatağını getirdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve YADES ekibine çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Her zaman yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında çalışma yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yaptığı hizmetlerle vatandaşların yanında yer almaya devam ediyor.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.