Vakfıkebir’e ekmek temalı Millet Bahçesi kurulacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından TOKİ aracılığıyla Vakfıkebir ilçesinde yapılacak olan Ekmek Temalı Millet Bahçesinin ihalesi yapıldı.

TOKİ aracılığıyla Vakfıkebir’e yapılacak Millet Bahçesi’nde Ekmek Müzesi’nin kurulacağı belirtildi. Trabzon’un Vakfıkebir İlçesinde Yalıköy Mahallesi sahilinde TOKİ tarafından yapılacak olan Ekmek Temalı Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı. Ankara’da TOKİ tarafından önceki gün yapılan ihale ile ilgili henüz bir ayrıntı paylaşılmazken, Vakfıkebir’de yapılacak Millet Bahçesi’nin görselleri kamuoyuna tanıtıldı.

“Bisiklet yolu da var”

TOKİ’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ihalenin yapıldığı kamuoyuna duyuruldu. Trabzon’da hatırlanacağı üzere ilk olarak Hüseyin Avni Aker Stadı’nın olduğu bölüm ile ilgili Millet Bahçesi Projesi açıklanırken ardından bunlara Akçaabat katılmış ve son olarak da Vakfıkebir eklenmişti. Vakfıkebir’de yapılacak Millet Bahçesi’nin içerisinde, “Millet Kıraathanesi, Ekmek Müzesi, Bisiklet Yolu, Çocuk Oyun Alanı, Tematik Bahçeler, Mısır Tarlaları, Çim Tepe, Etkinlik Çayırı, Çocuk Oyun Grubu ve Ahşap Perfolalar” yer alacak.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.