Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, TUSAS Genel Müdürlüğünde yapım çalışmaları süren TÜRKSAT 6A’yı inceledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, TUSAS Genel Müdürlüğünde yapım çalışmaları süren TÜRKSAT 6A’yı inceledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Hedefimiz 2023 yılının 2'nci çeyreğinde Türksat 6A'yı uzaya fırlatmak. 2023'te Türksat 6A'yı uzaya fırlattığımızda, uzayda kendi uydusuyla temsil edilen ilk 10 ülkeden biri olacak, Türkiye" dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, TUSAŞ Genel Müdürlüğü'nde, Türksat 6A uydusunun yapım çalışmalarını izledi. Türksat 6A'nın süreçlerini takip ettiklerini belirten Bakan Karaismailoğlu, "Ülkemiz genelinde son 20 yıldır ulaşımın bütün sektörlerinde bütün dünyanın gıpta ile takip ettiği, dünyanın en önemli projelerini yapan bir bakanlık olarak karşınızdayız. Son 20 yıldır tam 183 milyar dolarlık yatırım yaptık. Bunun sonucunda ülkemizi dünyanın en önemli projeleriyle buluşturduk. Kara yolları, hava yolları, demir yolları, deniz yollarında çok önemli süreçleri tamamladık ve yenilerini de takip ediyoruz" diye konuştu. DHA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.