Türkiye’den Arnavutluk’a selle mücadelede teçhizat yardımı yapıldı

Türkiye’den Arnavutluk’a selle mücadelede teçhizat yardımı yapıldı

Türkiye Tarım ve Orman Bakanlığı, Arnavutluk Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanlığına su yönetimi alanında teçhizat bağışladı.

Bu kapsamda, Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Arnavutluk Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanlığına bağlı Dıraç Sulama ve Drenaj Müdürlüğüne 2 ekskavatör, 2 kazıcı, 1 buldozer, ve 4 pompa bağışı yaptı. Teçhizat teslim törenine, Arnavutluk Tarım ve Kırsal Kalkınma Bakanı Frida Krifca ve Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay ile Dıraç'taki yerel ve diğer yetkililer katıldı.

Bakan Krifca, burada yaptığı konuşmada, bu teçhizatın, Türk Hükümeti'nin bir armağanı olduğunu ifade etti. Hem Bakanlık bünyesindeki müdürlüklerin hem de belediyelerin söz konusu teçhizata ihtiyaç duyduğuna işaret eden Krifca, bunların, başta sellerden korunma olmak üzere, sulama ve drenaj alanında kullanılacağını söyledi.

Krifca, "(Bu teçhizat) Gereklidir ve önemli bir anda geldi. Arnavutluk; İşkodra ve Leş bölgelerinde zor bir sel durumuyla karşı karşıya ancak bu durum şu anda kontrol altında" değerlendirmesinde bulundu.

Büyükelçi Atay'a teşekkür eden Krifca, "Sizin ve Türk Hükümeti'nin katkılarından dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz. Türk Hükümeti, Arnavutluk ile sürekli omuz omuzadır. Yardımlar her zaman ihtiyaç duyduğumuz anda geliyor" dedi. Büyükelçi Atay ise söz konusu teçhizatın sel ve baskınla mücadelede kullanılabileceğini ifade etti. AA

 

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.