Türk Kızılayının kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi gösterildi

Türk Kızılayının kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi gösterildi

Zonguldak Belediyesi ile Kızılay Kan Merkezi’nin birlikte düzenlediği kan bağışı kampanyasına personelin yanı sıra vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.

Belediye Nikah Salonu ile şantiyelerde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan’ın yanı sıra, meclis üyeleri, personel ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Dr, Alan ise 27’nci defa kan bağışında bulundu. Zonguldaklıları kan bağışı kampanyasına destek olmaya davet eden Başkan Dr. Alan, “Kızılay Kan Merkezi ile beraber kan bağışı etkinliği düzenledik. Yıllarca bu etkinliklerin organizesinde Kızılay’a 15 yıl hizmet etmiş biri olarak belediye personeline ve vatandaşlarımıza yönelik bir etkinlik yapıyoruz. Şubat ve Mart aylarında gönüllü kan bağışlarında sıkıntı yaşandı ve bu sebeple hastanedeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına kan verme konusunda bir parça sıkıntı yaşadığı zor günlerdir. Biz de bu derdi en iyi bilenlerden biri olarak arkadaşlarımıza bu noktada yardımcı olmak adına bugün Belediye Binamızda ve Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı şantiyemizde tüm çalışanlarımıza yönelik etkinliğimizi düzenledik. İnşallah burada alınan kan başları, ihtiyaç sahiplerine en hızlı şekilde ulaşır. Hasta yatağında şifa bekleyen, kan bekleyen vatandaşlarımıza bu gönüllü kan bağışları inşallah sağlıklarına kavuşurlar diye temenni ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızı vakitlerini ayırarak kan başlamaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.