Türk Kızılayı Yozgat Kan Bağışı Merkezi tarafından, Yerköy’de kan bağış kampanyası düzenlendi

Türk Kızılayı Yozgat Kan Bağışı Merkezi tarafından, Yerköy’de kan bağış kampanyası düzenlendi

Yerköy’de Türk Kızılayı tarafından, kan bağış kampanyası düzenlendi. Vatandaşlar kan bağış kampanyasına yoğun ilgi gösterdi.

Kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşların Molla Hüsrev Camii önünde kurulan gezici kan bağış tırına gelerek kan bağışında bulunabilecekleri belirtildi.

Türk Kızılay Yozgat Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Selçuk Cansız, aralıksız olarak kan bağışı kampanyası düzenlediklerini ve bu kapsamda kan tırı ile il ve ilçeleri gezerek vatandaşların bağışlarını kabul ettiklerini ve başlatılan kan bağışı kampanyasına her zaman olduğu gibi Yerköy’ün ilgisinin büyük olduğunu söyledi.

Dr. Selçuk Cansız, “Geçen yıllarda Yerköy’de rekor sayılara ulaşmıştık. Her zaman rekor seviyede kan bağışında bulunan Yerköy’lü vatandaşlarımızı yine kan bağışına davet ediyoruz” dedi. Her fırsatta kan bağışında bulunduğunu belirten Hasan Dağ, Yerköy’de her üç ayda bir başlatılan kan bağış kampanyasına destek olmaya çalıştığını belirterek, kan bağışının önemini ve vücuda olan faydalarını önemsemek gerektiğini söyledi.

"Kan bağışı hayat kurtarır"

Kan bağışında bulunmanın önemine de değinen Cansız, “Kan, yapay olarak üretilmeyen ve kaynağı sadece insan olan bir sıvıdır. Yeni doğan bebekler, kanının değişmesi için kana ihtiyacı olan hemofilili ve talasemili hastaları, açık kalp ameliyatı geçirecek insanlar ve trafik kazalarında yaralanan vatandaşlarımızın sizlerin bağışlayacağı kana ihtiyaçları vardır. Onlara ancak sizler hayat verebilirsiniz. Çünkü kan hayattır” dedi.

Kızılay Kan Merkezi olarak hastaların ihtiyacı için çeşitli kan bağış etkinlikleri düzenlediklerini ifade eden Cansız, “Bu konuda halkımızın kan bağışına destek olacağına inanmaktayız. Kan bağışında bulunan Yerköylü hemşehrilerimize teşekkürü bir borç biliriz” şeklinde konuştu. Orhan Ekinci

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.