Türk Kızılay ramazan ayında depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için kampanya başlattı

Türk Kızılay ramazan ayında depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için kampanya başlattı

Kızılay’dan yapılan açıklamaya göre, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedelerin ihtiyaçları ramazanda da karşılanmaya devam edilecek.

Ramazan boyunca depremzedelerin beslenme ihtiyaçlarının yanı sıra psikososyal destek hizmetleri ve sosyal marketlerden yardım malzemesi dağıtımları sürecek.

Türk Kızılayın koordinasyonunda Afet Beslenme Grubu, depremden etkilenen 10 il 49 ilçede bulunan 1,6 milyon afetzedeye ramazanda da 3 öğün sıcak yemek dağıtımı yapacak. Akşam yemekleri iftar saatlerinde, oruç tutmayan afetzedeler için ise sabah ve öğle yemeği aynı noktalarda çadır kentlerde verilecek.

Türk Kızılay, ayrıca valilikler ve belediyeler tarafından kurulan iftar çadırlarında da sıcak yemek dağıtacak. Bölgedeki ikram aracıyla iftar saati ile sahur vakti arasında sıcak içecek hizmeti verilecek. İftar menüsünün yanında afetzedeler için sahurluk/kahvaltılık kumanya hazırlanacak.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.