Türk Kızılay İzmir Şubesine, Türkiye’nin hemen her yerinden gönderilen mektup ve hediyeler duygulandırıyor

Türk Kızılay İzmir Şubesine, Türkiye’nin hemen her yerinden gönderilen mektup ve hediyeler duygulandırıyor

İzmir’deki depremzedelere, Türkiye’nin birçok yerinden Türk Kızılay aracılığıyla gönderilen mektup ve hediyeler, görevliler başta olmak üzere görenleri duygulandırıyor.

Türk Kızılay İzmir Şubesine, 30 Ekim’deki depremin ardından Türkiye’nin hemen her yerinden mektup ve hediyeler gönderildi. Hediye ve mektuplar, Gaziemir’deki Fuar İzmir’de oluşturulan yardım toplama holünde bir araya getiriliyor. Tasnif edilen eşyalar arasında oyuncaklar, kalemler, çocuk giysilerinin yanı sıra kumbarada biriktirilmiş paralar dikkati çekiyor.

Duygu dolu mesajlar taşıyan, çocukların yazdığı mektup ve yaptığı resimler de hediyeler arasında yer alıyor.

Duygu dolu satırlar Gönderdiği mektuba kendisi ve annesine ait HES kodunu ekleyen 6 yaşındaki Öykü, “Bu oyuncakları sizin için dezenfekte ettim. Umarım sizi de mutlu eder. Bugünlerin hemen geçmesi için dua ediyorum” ifadelerini kullanmış.

3 yaşındaki Demir Yazıcı adına annesi tarafından yazılmış mektupta ise “Sevgili kardeşim, en sevdiğim arabamı seninle paylaşmak istedim. Umarım sen de benim kadar seversin. Hayat boyu hep mutlu olmanı dilerim. Tüm çocuklar mutlu olsun. Oynadıkça hep beni hatırla” ifadeleri yer alıyor. İstanbul’dan yazan Birsen ise “Sevgili kardeşim bu battaniyeyi size çeyizimden gönderiyorum. O kadar üzüldüm ki Allah yardımcınız olsun. Rabb’im yaralarınızı bir an önce sarmak için kolaylıklar versin. Biz sizlere hep dua ediyoruz. Sizler de bizlere dua edin.” şeklinde mesajı paylaşmış. AA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.