Türk Kızılay ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor

Türk Kızılay ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerini güldürmeye devam ediyor

Türk Kızılay Kırıkkale şubesi ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etmeye devam ediyor.

Türk Kızılayın her hafta düzenli olarak yaptıkları hane ziyaretleri ile vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya devam ediyor.

“Çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Bu haftaki ziyaretler hakkında açıklama yapan Türk Kızılay Kırıkkale Şube başkanı Mustafa İşler, “Kırıkkaleli hemşerilerimizin evlerine birebir yaptığımız ziyaretlerimizde oldukça sıcak karşılandık. Her gittiğimiz aile ziyaretlerimizde kardeşlerimize her alanda daha fazla nasıl yardımcı olabiliriz? Sorusunun yanıtını aradık. Her gittiğimiz evlerde vatandaşlarımızın güler yüzlülüğü, sıcakkanlılığı bizleri de sevindirdi. İhtiyaç sahiplerinin eksikliklerinin giderilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

“Dertler paylaştıkça bitecek”

Vatandaşlarımızın ihtiyacı kalmayana kadar da çalışacağız. Bu hafta yaptığımız ziyaretlerde hayatın ağır imtihanlarını yaşayan kardeşlerimizle dertleştik. Onlara teselli olmaya ümit vermeye çalıştık. Kızılay kütüphanesinden kitaplar, erzak kolisi, konserve et ile birlikte kardeşliğimizi verdik. Ayakkabı boyacılığı yapan gözünden engelli kardeşimiz ,cezaevinden yeni çıkmış ocak, halı, kanepe ihtiyacı olan abimiz ve bir yaşında solunum yetmezliği yaşayan çocuğu olan kardeşlerimizi ziyaret edip gıda kolisi, konserve ve hijyen paketlerini bıraktık. Onlara Kızılay’ımızın her zaman yanlarında olduğumuzu her ihtiyaçları için kapımızı çalabileceklerini söyledik.” Sedat Gençay

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.