Türk Kızılay Denizli Şubesi İlk Yardım Eğitim Merkezinde, ‘afetlerde ilk yardım’ semineri düzenlendi

Türk Kızılay Denizli Şubesi İlk Yardım Eğitim Merkezinde, ‘afetlerde ilk yardım’ semineri düzenlendi

Seminerde, her evde bir ilk yardım eğitimi bilenin hayatta kalma oranını arttırdığını vurgulandı.

Türk Kızılay Denizli Şubesi İlk Yardım Eğitim Merkezi’nde, Kızılay Denizli Şubesi, Merkezefendi ve Pamukkale Şubesi başkanları, kadın kolları başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, gençlik kolları yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile ‘afetlerde ilk yardım’ semineri düzenlendi.

Birim yöneticisi Elif Taşkın ve Hüseyin Çıtak’ın gözetiminde 20-21 Şubat tarihleri arasında düzenlenen seminerde Şube Eğitmenleri Neriman İnci Altın ve Ümmühan İbişoğlu bilgileri aktardı.

Yangın, deprem, sel, kazalar, yaralanmalar, kırık çıkık burkulma, trafik kazaları, hava yolu tıkanıklığı, taşıma teknikleri gibi konuları anlatan eğitmenler, hedefin her evde bir ilk yardımcı olması, bilinçli bireylerle kazazedelerin hayatta kalmasını ve sakat kalma riskinin en aza indirilebileceğini vurguladı.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.