Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının destekleriyle “23. TÜRKSOY Ressamlar Buluşması” Azerbaycan’ın Şuşa kentinde düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının destekleriyle “23. TÜRKSOY Ressamlar Buluşması” Azerbaycan’ın Şuşa kentinde düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle “23. TÜRKSOY Ressamlar Buluşması” Azerbaycan’ın Şuşa kentinde düzenlendi.

23. TÜRKSOY Ressamlar Buluşması, Azerbaycan’ın kadim medeniyet ocaklarından ve 2023 Türk Dünyası Kültür Başkenti Şuşa’da gerçekleştirildi.

10 Eylül – 20 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenen etkinliğe kardeş ülkeler: Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Türkiye’den çok sayıda sanatçı katıldı.

Türk Dünyası'nda resim sanatının geliştirilmesinin amaçlandığı etkinlikte, farklı kuşaklara mensup ressamların deneyimlerini paylaşmaları sağlanarak ev sahibi Şuşa'nın kültürel zenginlikleri dünyaya tanıtıldı.

Şuşa'nın zenginliklerini kendi bakış açıları ve duygularıyla tuvale yansıtan sanatçılar, fırça darbelerinin evrende iz bırakan özgünlüğünü yansıttılar. Ayrıca, 23. TÜRKSOY Ressamlar Buluşması'nda Türk ressamların ellerinden ortaya çıkan eserler, TÜRKSOY Daimî Konseyi kapsamında 13-14 Ekim tarihlerinde Şuşa'da açılacak olan yeni bir sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak. (TİKA)

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.