Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Kırgızistan’da Türk Mutfağının tanıtımına destek verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Kırgızistan’da Türk Mutfağının tanıtımına destek verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kırgızistan genelinde yayın yapan 7. Kanal’da yayınlanacak “Türk Tatları” adlı televizyon programında kullanılmak üzere mutfak malzemesi ve ekipman desteğinde bulundu.

7. Kanal stüdyosunda gerçekleşen açılış törenine TİKA Bişkek Program Koordinatörü Osman Usta, T.C. Bişkek Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Alparslan Akıncı ve 7. Kanal Müdürü İlyazbek Baltaşev’in yanı sıra kanal çalışanları katıldı. Osman Usta, Kırgızistan’da gerçekleştirilen yüzlerce projenin yanında bu projenin kültür anlamında özel bir yere sahip olduğunu ve açılış töreninin de “Türk Mutfağı Haftası”na denk gelmesinin kendilerini ayrıca mutlu ettiğini ifade etti.

Alparslan Akıncı ise, Kırgızistan’da Türk yemeklerinin büyük ilgi gördüğünü belirterek, yayınlanacak televizyon programının aynı zamanda Türk dünyasının ortak kültürüne de katkı vereceğini dile getirdi. Kanal Müdürü İlyazbek Baltaşev ise, izleyiciler tarafından Türk yemeklerinin tanıtılmasına ilişkin program yapılması yönünde yoğun talep aldıklarını ve nihayet bu amaçlarına ulaştıklarını kaydederek TİKA’ya müteşekkir olduklarını belirtti. TİKA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.