Trabzon’da KYK yurtlarına yerleşen depremzedelere yönelik çeşitli etkinlikler ve atölye çalışmaları başlatıldı

Trabzon’da KYK yurtlarına yerleşen depremzedelere yönelik çeşitli etkinlikler ve atölye çalışmaları başlatıldı

Vali Ustaoğlu: “Sağlıklı bir zeminde buluştuklarını görmek hepimizi memnun etmektedir.

Doğu Karadeniz Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir edilen depremden etkilenen yetişkin kadınlara yönelik el sanatları alanında iş, uğraş, hobi (giyim, ahşap boyama, boncuk takı yapımı, çiçek yapımı, el nakışları, ipek koza takı yapımı, taş boyama, tığ ve şiş örücülüğü, makrome vb. ) ve çocuklara yönelik resim kursları, atölye çalışmaları başlatıldı.

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Evren Görmüş, KYK yurtlarına ziyarette bulundu.

Misafir vatandaşlarla kurslarda bir araya gelen Vali Ustaoğlu, “Vatandaşlarımızı burada misafir ederken onların becerilerini, emeklerini ortaya koyacak faaliyetler içerisinde olmaları günlük hayata intibak etmeleri açısından oldukça önem taşımaktadır. Çocuklarımızı ve yetişkinlerimizin sağlıklı bir zeminde buluştuklarını görmek hepimizi memnun etmektedir.” dedi.

“Birlikte iyileşeceğiz”

Çocuk ve yetişkinlerle yapılan faaliyetler hakkında sohbet eden İl Müdürü Evren Görmüş ise, “Özellikle çocuklarımızın iyi olma hali bizim odak noktamızdır. Halk Eğitim Merkezimizin bu faaliyetleri yoluyla günlük yaşama motive olan misafirlerimiz için elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız. Bu günleri her gün biraz daha birlikte iyileşerek geride bırakacağız.” ifadelerini kullandı. Esra Nur Perva

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.