Trabzon’da depremzedeler için ‘Gücümüz Kardeşliğimiz’ buluşması düzenlendi

Trabzon’da depremzedeler için ‘Gücümüz Kardeşliğimiz’ buluşması düzenlendi

Akçaabat Kaymakamlığı, Akçaabat Belediyesi ve Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ilçemize deprem bölgesinden gelen öğrenciler için farkındalık oluşturulması adına bir program düzenlendi.

‘Gücümüz Kardeşliğimiz’ adı altında Mersin Toprak Ana Köy Yaşam Merkezinde 100 depremzede öğrencinin aileleriyle birlikte yer aldığı etkinliğe Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Şahin, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Evren Görmüş ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Usta, İlçe protokolü, deprem bölgesinden Akçaabat’a gelen depremzede öğrenciler ve aileleri katıldı. ‘Gücümüz Kardeşliğimiz’ buluşması saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Program, Cumhuriyet Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi horon gösterisi, depremzede öğrencinin anlamlı konulması, Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin çocuk şarkılarını seslendirmesi, sportif ve sanatsal etkinliklerle devam etti.

“Sizler, Akçaabat’ın baş tacısınız”

Paydaş kuruluşların organizasyonuyla Akçaabat Mersin Toprak Ana Köy Yaşam Merkezi’nde düzenlenen ‘Gücümüz Kardeşliğimiz’ buluşmasında duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Depremin ardından ülkece, milletçe birbirimize sarılarak depremin yaralarını sarmaya gayret ettik. Bu süreçte biz de Akçaabat halkı olarak Akçaabat olarak daima elimizden geleni yaptık. Güzel ilçemizde Akçaabat’ımızdasınız. Bizlerin baş tacı, en kıymetlilerimizsiniz. Deprem bölgelerinden Akçaabat’ımıza gelen vatandaşlarımız bizim gönüllü Akçaabatlı hemşehrilerimizdir. Biliyorum; bütün olanları geride bırakmak zor. Ancak bir nebze bile olsa sizleri güldürebilmeyi, eğlendirebilmeyi başarabilirsek ne mutlu bize. Çocuklarımız mutlu olunca bizler de mutlu oluyoruz. Akçaabat Belediyesi olarak sizler için şehrimizde kültür ve sanat faaliyetleri, sportif aktiviteler ve resim boyama gibi birçok etkinlik düzenliyoruz. Tüm bunların hepsi ve daha fazlası sizlerin Akçaabat’ımıza adaptasyon sürecinizi kolaylaştırmak ve sizlerin mutlu olmasını sağlamak için. Bizler, Akçaabat halkı olarak sizlerin daima yanınızdayız. Sevincinizde kederinizde, zor gününüzde ya da en mutlu gününüzde sizinleyiz. Bugün de Toprak Ana Köy Yaşam Merkezi’mizde sizler için bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliğimiz sayesinde Akçaabat’ın kültürünü, tarımsal faaliyetlerini, tarihini, gelenek ve göreneklerini öğrenebileceksiniz. Ayrıca Toprak Ana Köy Yaşam Merkezimizdeki alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan aktivitelerle de verimli vakit geçirebileceksiniz. Akçaabat’ımızın en kıymetlilerine özel düzenlediğimiz sosyal etkinliğimizde doyasıya eğlenmenizi diliyor; her birinizin gözlerinden öpüyorum.” ‘Gücümüz Kardeşliğimiz’ etkinliğinde Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi korosu birbirinden güzel eserler seslendirirken, Akçaabat Belediyesi Kız Horon Ekibi de hünerlerini sergilediler. Birbirinden farklı etkinliklerin yer aldığı ‘Gücümüz Kardeşliğimiz’ programında öğrenciler, unutulmaz bir gün yaşadı.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.