TİKA’dan Tunus’un Kovid-19’la mücadelesine ambulans desteği

TİKA’dan Tunus’un Kovid-19’la mücadelesine ambulans desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tunus’un yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesine destek için tam teçhizatlı ambulans yardımında bulundu.

TİKA’dan yapılan açıklamaya göre Tunus’un Kovid-19 mücadelesinde kullanılmak amacıyla donatılan ve Türkiye’den temin edilen ambulans, dün La Goulette Limanı’na indirildi.

Ambulans burada yapılan törenle Tunus Sağlık Bakanlığına teslim edilirken bu, TİKA’nın Tunus’a pandemi döneminde yaptığı üçüncü tıbbi yardım oldu.

TİKA Nisan ayında da başkent Tunus’taki en büyük pandemi hastanesi olan Abderrahman Memi Kalp ve Göğüs Hastalıkları Hastanesine tıbbi görüntüleme sistemi hibe etmiş, WassilaBourguiba Kadın Doğum hastanesine çeşitli ekipman yardımında bulunmuştu. AA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.