TİKA tarafından Macaristan’da donanım desteği verilen Anaokulu’nun açılışı gerçekleştirildi

TİKA tarafından Macaristan’da donanım desteği verilen Anaokulu’nun açılışı gerçekleştirildi

Macaristan ziyaretinde Başkan Erdoğan’a eşlik eden eşi Emine Erdoğan, Budapeşte’de Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından donanım desteği verilen Kispet Gökkuşağı Anaokulu’nun açılışını gerçekleştirdi.

Açılışta sınıfları gezerek TİKA’nın yaptığı tadilat ve teknik ekipman destekleriyle ilgili bilgi alan Erdoğan, öğrencilerin Türkçe ve Macarca şarkılarını dinledi. Erdoğan, sohbet ettiği ve çeşitli hediyeler verdiği çocukların oyunlarına da katıldı.Emine Erdoğan ayrıca, TİKA tarafından anaokuluna, üst ve alt solunum yollarındaki hastalıklara karşı doğal terapi yöntemiyle çözüm üretmek amacıyla kurulan “Tuz Odası” hakkında bilgi aldı.

“Yeşil anaokulu”

Kispest Gökkuşağı Anaokulu, çevreye duyarlı sıfır atık yönetimi uygulayan eğitim kurumlarına verilen “Yeşil Anaokulu” unvanına sahip. Ayrıca 77 öğrencinin, pedagoglar eşliğinde eğitim aldığı okulda Türkçe eğitimi de veriliyor.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.