TİKA, Özbekistan’da “Bütünleşik Öğrenme ve Öğretme Modellerine Giriş” eğitimi verdi

TİKA, Özbekistan’da “Bütünleşik Öğrenme ve Öğretme Modellerine Giriş” eğitimi verdi

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Özbekistan’ın andican şehrinde Özbek öğretmen ve akademisyenlere “Bütünleşik Öğrenme ve Öğretme modellerine giriş” eğitimi düzenledi.

türkiye milli Eğitim bakanlığına bağlı eğitmenler, 6 gün boyunca andican ilinin farklı bölgelerinden gelen 140 Özbek öğretmene fen, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanındaki bilgi ve tecrübelerini uygulamalı aktardı.

Eğitim programının kapanışına, andican İl Eğitim Müdürü Resul Kerimov, TİKA Taşkent Program Koordinatörü Ali Rıza Tezcan ile Türkiye’den gelen eğitmenlerile öğretmenler katıldı.

Kerimov, burada yaptığı konuşmada, programın bu bölgede ilk kez gerçekleştirildiğini kaydederek, Türk yetkililere teşekkür etti.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.