TİKA, Etiyopya’da ihtiyaç sahiplerine ramazan yardımında bulundu

TİKA, Etiyopya’da ihtiyaç sahiplerine ramazan yardımında bulundu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) ramazanda yürüttüğü “Erenler Sofrası” programı kapsamında, Etiyopya’da ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı yapıldı.

TİKA Addis Ababa Program Koordinatörü Cengiz Polat, yetim çocuklara hizmet veren Yetim Care Children Center, Etiyopya Kanser Merkezi ve Legetafo Mülteci kampında, temel gıda malzemeleri içeren 850 yardım kolisi dağıtıldığını kaydetti.

Polat, “2021, UNESCO tarafından ’Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli ve Ahi Evran Yılı’olarak ilan edilmiş ve kutlanmasına karar verilmiştir. Bu yüzden TİKA olarak biz de dünyanı dört bir yanında kurduğumuz sofralara ’Erenler Sofrası’ adını verdik.” ifadelerini kullandı. Polat, İslam’ın ilk muhacirlerine kucak açan Etiyopyalılara yardım eli uzatmak istediklerini kaydetti. AA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.