TİKA Bangladeş‘teki iki devlet hastanesine Kovid-19 yardımı yaptı

TİKA Bangladeş‘teki iki devlet hastanesine Kovid-19 yardımı yaptı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bangladeş’te ofisini kurduğu 2014 yılından bu yana ülkede kalkınma ve insani yardım projelerini kesintisiz sürdürüyor.

2017 Arakan krizinin patlamasıyla bir taraftan da ülkelerinden zorla göçe maruz bırakılan Arakanlı Müslüman mültecilere destek programları yapan TİKA, diğer taraftan Bangladeş halkına yönelik faaliyetlerine devam ediyor.

TİKA, Covid-19 ile mücadelede zorluklar yaşayan ülkenin ikinci büyük liman şehri Chittagong halkının yardım çağrısı üzerine bin adet N95, bin adet sağlık personeli için PPE tulum kıyafeti, 5 bin adet yüz maskesi ve 2 adet solunum cihazı gönderdi.

Yetkililere teslim edilen tıbbi malzemeler Chittagong’daki Chottogram Medical College Hospital ve Chottogram General Hospital adlı iki devlet hastanesinde kullanılacak.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.