Seyhan Müftülüğü ve Seyhan Kızılay yetim ve öksüzlerin yüzünü güldürdü

Seyhan Müftülüğü ve Seyhan Kızılay yetim ve öksüzlerin yüzünü güldürdü

Seyhan Müftülüğü ADRB Bürosu organizasyonunda, Seyhan Kızılayın katkılarıyla 30 yetim ve öksüze kahvaltı verilerek yiyecek ve giyecek yardımı yapıldı.

Yüreğir Belediyesi Bekir Fevzi Yıldırım Sosyal Tesisi'nde gerçekleştirilen programa Adana İl Müftüsü Mehmet Taşcı, Seyhan Müftüsü Mehmet Yaman, Türk Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, Seyhan Şube Başkanı Reşat Karaca ve Seyhan ADRB üyeleri katıldı.

Programda konuşan İl Müftüsü Mehmet Taşcı, hayırseverlerin katkısıyla giydirilen 30 çocuğun sevinçlerine ortak olduklarını belirtti.

Müftü Taşcı; "Peygamber Efendimiz bir defasında sahabenin de bulunduğu bir ortamda 'Ben ve yetimi koruyup gözetenler cennette yan yana olacağız' diyor. Yetimler gerçekten bizlere Allah'ın emanetleridir. Tüm ihtiyaç sahiplerine ihtiyaçlarını ulaştırmak istiyoruz. Bugün de bu amaç için Seyhan Müftülüğümüz ADRB Bürosu organizasyonunda Seyhan Kızılay'ın katkılarıyla yetim ve öksüzlerle kahvaltıda bir araya geldik" dedi.

Müftü Taşcı, çocukların sevinçleriyle sevindiklerini belirterek; "Onların sevinçlerine ortak oluyoruz. Bugün burada bu güzel çalışmaya eşlik edelim dedik. İnşallah hâli vakti yerinde olan kardeşlerimize bir örneklik teşkil eder. Bu güzel ortamı hazırlayan, bu Allah'ın emanetlerinin başlarını okşama fırsatı verdiği için ve onların yüzünü güldürdüğü için bütün ekibe, kardeşlerime teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. Programın sonunda çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi. Haber Merkezi

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.