Şanlıurfa’nın Haliliye Belediyesi, hizmete sunduğu Sıfır Atık Marketler ile geri dönüşüme katkı sağlıyor

Şanlıurfa’nın Haliliye Belediyesi, hizmete sunduğu Sıfır Atık Marketler ile geri dönüşüme katkı sağlıyor

Haliliye'de Sıfır Atık Projesi kapsamında kurulan Sıfır Atık Market'in 3'üncüsü hizmete sunuldu.

Ahmet Yesevi mahallesinde kurulan Market ile atığını götüren vatandaşlara temizlik malzemeleri veriliyor.

Haliliye Belediyesi, Sıfır Atık Marketler ile geri dönüşüme katkı sağlıyor. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile hayata geçirilen Sıfır Atık Projesinin bir parçası olan Sıfır Atık Market ile Haliliye'de geri dönüşüm atağı devam ediyor.

İlçe genelinde belirli noktalara kurulan geri dönüşüm kutularıyla vatandaşların geri dönüşüme katkı sağlaması amaçlanıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında ise Devteyşti Mahallesinde bulunan Şehit İbrahim Halil Yıldırım Parkı içerisine ve Şair Nabi mahallesinde bulunan Buluntu Hoca Parkı içerisine, Sıfır Atık Market kuruldu.

Vatandaşların geri dönüşüme katkı sunacak atıklarını götürdüğü ve karşılığında çeşitli temizlik ürünleri aldıkları Market'in üçüncüsü ise Ahmet Yesevi mahallesinde faaliyete başladı.

Temiz bir çevre için yürütülen proje kapsamında vatandaşlar puan sistemiyle temizlik malzemeleri alabiliyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bu Sıfır Atık Market'lerde toplanan geri dönüşüme katkı sağlayan atıklar ise düzenli olarak Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından alınarak, ayrıştırılmak üzere Atık Dönüşüm Merkezlerine sevk ediliyor. Abdurahman Deniz Uğurlu

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.