Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay İskenderun’da kurulacak ‘Sakarya Kardeşlik Kenti’ için konteynerlerin ikinci kısmı uğurlandı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay İskenderun’da kurulacak ‘Sakarya Kardeşlik Kenti’ için konteynerlerin ikinci kısmı uğurlandı

Başkan Yüce, “Geçen hafta 40 konteyneri bölgeye göndermiştik. Bugün 40 konteyner daha uğurluyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Hatay İskenderun’da kurulacak konteyner kent için hazırlanan konteynerlerin yenileri yola çıktı. 250 konteynerden oluşacak ‘Sakarya Kardeşlik Kenti’nde depremzedelerin konaklayacağı konteynerlerin ilk kısmı olan 40 konteyner geçen hafta yola çıkmıştı. Bugün de 40 konteyner daha Arifiye Tren Garı’ndan uğurlandı.

“Kardeş şehir”

Sakarya’dan İskenderun’a 40 konteyner daha gönderdiklerini ifade eden Başkan Yüce, “250 konteynerlik kardeşlik kenti için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kendi imkânlarımızla çalışmalarına devam ettiğimiz İskenderun konteyner kentimize iş insanlarımızın ve STK’larımızın da desteği var. Bu 40 konteynerin yanında 150 adet soba, 1 tır (odun-kömür-su) gönderiyoruz. Gönderdiğimiz yardımlarla, konteynerlerle, kardeşlik kentleriyle dışarıda kimseyi bırakmayacağız inşallah” dedi.

“İş merkezi kuruluyor”

Başkan Yüce, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Kahramanmaraş’ta merkezde 120 şebeke hattı-abone hattı tamiri ve enkaz abone hattı körleme çalışması ve 20 adet konteyner içmesuyu bağlantısını gerçekleştirdik. Ayrıca Kahramanmaraş’ta depremzede esnaflarımız için 50 konteynerden oluşan iş merkezi kuruyoruz. Yine 5000 kişiye hizmet eden çamaşırhane hizmetimizde devreye girdi.

“Aşevi ve mobil araç”

Adıyaman’da 400 konteynerlik kardeşlik kentimizde öncelikle; SASKİ eliyle bölgenin altyapısı, içme suyu ve atık su çalışmalarını başarıyla tamamladık. İş insanlarımızın ve STK’ların destekleriyle konteyner kentimizin çalışmalarına başlamıştık. Sakarya Mahallesinde kurduğumuz Aşevi ve Mobil Hizmet Aracı sayesinde binlerce depremzedeye günün her saatinde hizmet veriyoruz. 3 öğünde 5 bine yakın depremzedeye sıcak yemek ulaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.