Sağlık Bakanı Koca, Gazzeli hastaları havalimanında karşıladı

Sağlık Bakanı Koca, Gazzeli hastaları havalimanında karşıladı

Türkiye, Gazzelilere kucak açmaya devam ediyor.

27 kanser hastasının ardından dün 61 hasta ve 49 refakatçi tedavi olmak üzere Türkiye’ye getirildi.

İsrail’in katliamlarına sessiz kalmayan ve Gazze’deki insani dramın dinmesi için çaba veren Türkiye, Filistinli hastalara yardım elini bir kez daha uzattı.

Cumhurbaşkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığına ait uçaklarla geçen hafta perşembe günü, Gazze'den 27 hasta ve 13 refakatçi Türkiye'ye getirilmiş ve Bilkent Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Dün de Mısır'ın El Ariş Havalimanı'ndan kalkan Milli Savunma Bakanlığına ait A400M uçağı 61 hasta, 49 refakatçi ve 10 sağlık personeliyle saat 15.10'da Etimesgut Askeri Havaalanı'na iniş yaptı. Uçaktaki 61 hasta, havaalanında hazır bekletilen ambulanslarla Bilkent ve Etlik şehir hastanelerine sevk edildi.

"170 Türk yurda döndü"

Aynı zamanda 170 Türk vatandaşı Gazze’den tahliye edildi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Dışişleri Bakanlığı 2024 yılı bütçesi görüşmelerinde konuşan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, “Bugüne kadar 170 vatandaşımız ve yakınlarının Gazze’den çıkışı sağlanmıştır” bilgisini verdi.

Bakan Fidan, bölgede mahsur kalan 983 Türk vatandaşı için ise çalışmaların sürdüğü ifade etti. Fidan, iki devletli çözüm doğrultusunda kalıcı barış için girişimleri sürdürdüklerini kaydetti.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.