Muğla’da sağlık çalışanları Azerbaycan’a destek verdi

Muğla’da sağlık çalışanları Azerbaycan’a destek verdi

Azerbaycan halkına destekler devam ediyor. Ermenistan'ın haksızca girmiş olduğu Dağlık Karabağ bölgesinde yaşananlara tüm Türkiye'den destekler devam ederken Muğla halkı da sessiz kalmadı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanları Ermenistan'ın kardeş ülke Azerbaycan üzerinde uygulamaya çalıştığı saldırıları kınamak amacı ile birçok motosikletlerden oluşan konvoy düzenlendi.

Muğla Sıtkı Koçman Eğitim Araştırma Hastanesinden başlayan kortej Uğur Mumcu Bulvarı, Cumhuriyet, Recai Güreli ve Abdi İpekçi caddelerinde siren çalarak, Şehitler Anıtı'nda son buldu.

Çok sayıda motosikletlinin destek verdiği etkinlik, sosyal mesafe kuralına uygun şekilde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. “Azerbaycan'ın üzüntüsü Türkiye halkının da üzüntüsüdür” sloganıyla gerçekleşen etkinliği trafik güvenliğini sağlayan emniyet mensupları motosikletli yunus ve trafik ekipleri de unutmadı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan, yaptığı konuşmada, Ermenistan'ın kardeş ülke Azerbaycan üzerinde uygulamaya çalıştığı insanlık dışı saldırıları kınamak ve salgın sürecinde hayatını kaybeden meslektaşlarına başsağlığı dilemek için bir araya geldiklerini söyledi.

“Ermenistan'ın sivillere yönelik gerçekleştirdiği hain saldırıları ve ateşkese rağmen uyguladığı vahşi tutumu kınıyoruz.” diyen Togan, “Bizler Türk milleti olarak her daim Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındayız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi 'Azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimizdir, kederi bizim kederimizdir” ifadelerini kullandı.

Menteşe'de görev yapan ve kürsüye sağ omzunda Azerbaycan, sol omzunda Türk bayrağı ile çıkan Azerbaycanlı genel cerrah Elvin Tanrıverdi de 27 Eylül'den bu yana sivil halka yönelik yapılan saldırıları anlattı. Etkinlik, konuşmaların ardından şehitler için edilen dua ile sona erdi. Haber Merkezi

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.