Minderini al gel kitap oku projesi

Çerkezköy Recep Arif Gabralı İlkokulu öğrencileri, ‘Minderini al gel 1 saat kitap oku’ projesi kapsamında haftada bir gün okul bahçesinde kitap okuyorlar.

Çerkezköy’ün minik öğrencileri takdir toplayan bir harekete imza attı. Recep Arif Gabralı İlkokulu öğrencileri, haftanın bir günü ‘Minderini al gel 1 saat kitap oku’ uygulaması kapsamında minderlerini alıp okul bahçesinde kitaplarını okuyorlar. Uygulama sadece öğrencilere yönelik değil, okuldaki öğretmenler ve diğer personellerde bu uygulama kapsamında öğrencilere eşlik ediyorlar.

“Kitap okumaya teşvik amaçlı”

Okul Müdür Halis Can Kara, uygulamanın kitap okumaya teşvik etmesi hem de kitap okuma kazanımının artmasına yönelik olduğunu ifade ederek, hava şartlarının müsait olmadığı vakitlerde ise uygulamanın sınıflarda yapıldığını söyledi. Bahattin Çiçek

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video, ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.