Milli Eğitim Bakanlığınca öğrencilere yardımcı kaynak destek paketi dağıtımı devam ediyor

Milli Eğitim Bakanlığınca öğrencilere yardımcı kaynak destek paketi dağıtımı devam ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı, İlkokul 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa kadar tüm öğrencilerin uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için her ay kapsamlı yardımcı kaynak destek paketi hazırlanmaya devam ediyor.

Her ayın ilk haftası hazırlanan destek paketine, Ekim ayından itibaren Milli Eğitim Bakanlığının "yardimcikaynaklar.meb.gov.tr" üzerinden ulaşılırken bugüne kadar toplam 23 milyon 518 bin yardımcı kaynak, kitap olarak bastırılıp öğrencilere ücretsiz ulaştırıldı.

Bu kapsamda öğrenci ve öğretmenlere destek olmak için oluşturulan yardımcı kaynak kitaplar il merkezi ve 11 ilçemize ulaştırılarak öğrencilerimizin kullanımına sunuldu. Çankırı’da ilkokul 2. sınıftan, ortaokul 7. sınıf öğrencilerine kadar tek kitap; ortaokul 8.sınıftan, lise 12. sınıf öğrencilerine kadar 2 kitaptan oluşan yardımcı kaynak kitaplar il merkezinde 10 bin 706, ilçelerde ise 23 bin 609 olmak üzere toplamda 34 bin 315 adet yardımcı kaynak kitabın öğrencilerimize dağıtımı gerçekleştirildi.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.