Milli Eğitim Bakanı Özer, Malatya’nın Bulgurlu mahallesindeki Teknopark alanına kurulan konteyner kenti ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanı Özer, Malatya’nın Bulgurlu mahallesindeki Teknopark alanına kurulan konteyner kenti ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından eğitim öğretim alanında yürütülen çalışmalarla ilgili “10 ilimizde 1783 noktada okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve destekleme yetiştirme kurslarında 8 ve 12’inci sınıflarla ilgili çadır ve konteyner olarak hizmete devam ediyoruz” dedi.

Bakan Özer, Malatya’nın Bulgurlu Mahallesi’ndeki Teknopark alanına kurulan konteyner kenti ziyaret ederek, eğitim konteynerlerini gezdi. Depremzede öğrencilerle bir araya gelen Özer, çocuklarla soru çözüp sohbet etti. Özer, öğrencilere konteynerlerinde televizyon olup olmadığını sorarak, bakanlıkları tarafından gönderilecek televizyonlar gelince EBA TV’yi izlemelerini tavsiye etti. Öğrencilere ihtiyaçları olup olmadığını soran Özer, gençlerin eğitimi için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını aktardı.

Özer, ziyaretin ardından, depremden sonra okulların açılmasıyla ilgili kapsamlı kararlar aldıklarını, 20 Şubat’ta 71 ilde eğitim öğretimi başlattıklarını söyledi.

Kilis, Şanlıurfa ve Diyarbakır’da 6 Mart’ta, Osmaniye, Adana ve Gaziantep’te ise 13 Mart’ta eğitim öğretimi yeniden başlattıklarını hatırlatan Özer, Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’daki çalışmalarının ise sürdüğünü belirtti.

Depremin ilk gününden itibaren öğrencilerin her şartta eğitime devam edilebilmesi için çaba gösterdiklerini vurgulayan Özer, öğrencileri kurulan çadırlar ve konteynerlerdeki prefabrik okullarda desteklemeye devam ettiklerini aktardı.

Öğrenci ve öğretmenin buluştuğu her ortamın kendileri açısından okul olduğuna işaret eden Özer, şöyle konuştu: “Bu okul çadır, konteyner veya açık bir alan olabilir. Malatya’da eğitim öğretim 27 Mart’a kadar ertelenmiş olmasına rağmen burada çocuklar okul öncesinden liseye kadar tüm kademelerde eğitim öğretimlerine devam ediyor.” İHA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.