Milas’ta ‘Acil Sağlık Haftası’ etkinlikleri düzenlendi

Milas’ta ‘Acil Sağlık Haftası’ etkinlikleri düzenlendi

Muğla’nın Milas ilçesinde, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası nedeniyle bu kez Acil Tıbbi Teknisyen (ATT) bir araya gelerek pasta kesti.

Acil sağlık hizmetleri konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla, 1 Aralık tarihi rakamsal yazılımının 112 çağrı numarasını çağrıştırması dolayısıyla ‘112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ olarak kutlanıyor. 1 - 7 Aralık tarihleri arasında kutlanan 112 Acil Sağlık Hizmetleri haftası nedeniyle dün Milas Gençlik Merkezinde gençlere boyama kitabı dağıtan 112 Acil Sağlık Hizmetleri personeli, büyükleri ise broşürle bilgilendirmeye çalıştı. Milas 112 Acil İstasyon Merkezinde bir araya gelen 112 sağlık çalışanları pasta keserek günlerini kutladılar.

Milas İlçe Sağlık Müdürü Ergun Kırova’nın da katılımıyla gerçekleşen etkinlikte ‘Yaşama yol Türkiye Erozyonla Mücadele Vakfı (TEMA), 31 Mart yerel seçimlerine katılan bütün belediye başkan adaylarının görev süreleri boyunca toprağı, ormanı, suyu, iklimi ve havayı koruyan politika ve uygulamaları öncelikli hale getirmeleri gerektiği inancıyla Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesi hazırladı. TEMA, tüm belediye başkanlarını bu taahhütnameyi imzalamaya davet ederken, Başkan Tokat, TEMA Muğla İl Temsilciliğinin talebiyle taahhütnameyi imzaladı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, TEMA Muğla İl Temsilcisi Sergender Sezer, İl Temsilci Yardımcısı Nurcan Bahar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Genç Tema ver’ afişiyle sorunlarına dikkat çeken 112 çalışanları en büyük sorunun trafikte yol verme konusu olduğunu ifade ederek, “bizler aldığımız ihbarlar ile vakalara ne kadar çabuk ulaşabiliriz çabasındayız. Bazen saniyelerin yarıştığı bu mücadelede bizlerin vatandaşlarımızdan özellikle trafikte yol verme konusunda öncelikle hassasiyet bekliyoruz.” dediler Hafta nedeniyle 112’nin önemine dikkat çekmek ve ne zaman aranmalı bilgilerini aktarmak için küçüklere boyama kitabı ile 112 anlatılmaya çalışılırken, büyüklere 112 can kurtarır broşürü ile ne zaman aranmalı, nasıl aranmalı ve nasıl çalışır bilgileri maddeler halinde anlatıldı. Muğla (İHA)

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.