Meslek liselilerden ihtiyaç sahiplerine ‘tamirat-tadilat’ yardımı

Meslek liselilerden ihtiyaç sahiplerine ‘tamirat-tadilat’ yardımı

Giresun'da meslek lisesi öğrencileri, ihtiyaç sahibi ailelerin sağlık taramaları ile evlerinin tamirat ve tadilat işlerini yapıyor.

Kent merkezindeki çeşitli meslek okullarında eğitim gören öğrenciler, "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor Projesi" kapsamında Aksu mahallesindeki bir ailenin evine gitti. İhtiyaç sahibi ailenin evinde tadilat yapan öğrenciler, aile fertlerini sağlık taramasından da geçirdi.

 İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, proje kapsamında öğrencilerin su tesisatı, boya, mutfak tezgahı onarımı gibi işlerin tamamını yaptığını söyledi.

Malzemeleri hayırseverlerden sağladıklarını ifade eden Tosunoğlu, öğrencilerin de teorikte kazandığı becerileri pratikte uygulama fırsatı yakaladığını ifade ederek yardımseverlik ve yaşlılara saygı duygularını da işlediklerini kaydetti.

“Elleri dert görmesin”

Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Bayrak ise maddi durumu iyi olmayan ailelerle buluştuklarını belirterek, topluma faydalı olup kendilerini mesleki anlamda geliştirdiklerini söyledi.

Ev sahibi Havva Süral ise evinin tadilata ihtiyacı olduğunu dile getirerek, “Kendimiz yapamamıştık, öğrencilerin yapması çok iyi oldu. Öğrencilere, öğretmenlere ve okul müdürlerine çok teşekkür ederiz. Öğrencilerin elleri dert görmesin, hepsinden Allah razı olsun.” diye konuştu.

125. yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğündeki projeye, Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katılıyor.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.