Malatya’da kurulan “sosyal mağaza” yaklaşık 20 bin kişiye hizmet verecek

Malatya’da kurulan “sosyal mağaza” yaklaşık 20 bin kişiye hizmet verecek

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerin arasında yer alan Malatya'da, 500 metrekare kapalı alanda kurulan "sosyal mağaza" ile yaklaşık 20 bin kişiye hizmet verilmesi planlanıyor.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin ardından Malatya'da depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Malatya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Yeşilyurt ilçesindeki Beydağı konteyner kent içerisine "sosyal mağaza" kuruldu.

Malatya'da 2 bin 500'ün üzerinde kişiye ev sahipliği yapan Beydağı konteyner kentte 500 metrekare alan içerisinde oluşturulan "sosyal mağaza"ya kadın, erkek ve çocuklar için kıyafet, ayakkabı, oyuncak gibi binlerce ürün yerleştirildi.

Malatya Vali Yardımcısı Hakan Ezgi'nin koordinesinde yürütülen çalışma sonrası tamamlanan mağazadan, depremzede aileler ücretsiz şekilde yararlanabilecek. Hayırsever vatandaşlar tarafından gönderilen ve hiç kullanılmamış malzemelerin yer aldığı mağaza ile yaklaşık 20 bin kişiye hizmet verilmesi planlanıyor.

"Devletimiz bizleri yalnız bırakmadı"

"Sosyal mağaza"ya gelen depremzedelerden Pınar İpek, "Depremin ilk gününden bu yana devletimiz bizleri yalnız bırakmadı. Bunlardan birisi ise kaldığımız konteyner kent içerisine açılan sosyal mağaza. Burada tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

İstedikleri her şeyi bulabilecek bir mağazanın oluşturulduğunu ifade eden İpek, "Allah devletimizden ve Valiliğimizden razı olsun. Çok memnunuz." diye konuştu.

Ayşe Çoban da mağaza içerisinde binlerce ürün bulunduğunu dile getirerek, kendilerini düşünen yetkililere teşekkür etti. AA

 

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.