Köylere güneş paneli kuruluyor

Isparta’da içme suyunu elektrik enerjisi kullanarak karşılayan ve yüksek bedelli faturalarla karşılaşan köylerin umudu İl Özel İdaresi oldu.

Bu kapsamda İl Özel İdaresi bu durumdaki köylere güneş enerjisi panelleri kuruyor. Böylelikle köyler hem elektrikten tasarruf ediyor hem de yüksek bedelli faturalardan kurtuluyor. Isparta İl Özel İdaresi’nin yatırımlarla bunlarla da sınırlı değil. Köylerin altyapı ve sosyal hayatına yönelik önemli çalışmalara imza atan İl Özel İdaresi, içme suyunu elektrik enerjisi kullanarak karşılayan ve yüksek bedelli faturalarla karşılaşan köylerin de umudu oldu.

Bu doğrultuda köylere güneş enerjisi panelleri kuran İl Özel İdaresi, içme suyunu elektrik enerjisiyle karşılayan köylerin hem elektrikten tasarruf etmesini sağlıyor hem de yüksek bedelli faturaların önüne geçiyor. 2015 yılında 3 köyde pilot olarak başlayan proje kapsamında bugüne kadar 111 köye güneş enerjisi panelleri kuruldu.

Köylere kurulan güneş enerjisi panelleri ile elektrik faturalarında yüzde 80’e varan tasarruf sağlandı. Isparta İl Özel İdaresi içme suyunu elektrik enerjisi ile sağlayan köylerde güneş enerjisi panelleri kurmaya yıl içerisinde de devam edecek.

Bu kapsamda 2019 yılı sonuna kadar 13 köye daha güneş enerjisi paneli kurulması hedefleniyor. Böylelikle toplam sayı da 124 olacak.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.