Konya’dan Hatay’a giden gönüllü öğretmenler kardeşlik köprüsü kurdular

Konya’dan Hatay’a giden gönüllü öğretmenler kardeşlik köprüsü kurdular

Konya Milli Eğitim Müdürlüğü ilk gönüllü öğretmen grubunu 13-19 Mart günlerin arasında deprem bölgesine gönderdi.

Konyalı öğretmenler Çadırkent Mehmetçik Okulu’nda ders anlatmaya başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı deprem bölgelerinde eğitimin tekrar başlaması için çalışmalar başlattı. Bakanlık bünyesinde çalışan öğretmenler gönüllü olarak bu programa katılıyor. Bu kapsamda Konya Milli Eğitim Müdürlüğü ilk gönüllü öğretmen grubunu 13-19 Mart günlerin arasında deprem bölgesine gönderdi.

Deprem bölgesinde kurulan Çadırkent Mehmetçik Okulu’nda öğretmenler, öğrencilerin tekrar sosyal hayata alışmaları için ders anlatmaya başladı.

“Hatay kardeşlik köprüsü”

Bu programa gönüllü olarak katılan Şehit Mehmet Lütfi Gülşen Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmeni Erdal Handemir okul bünyesinde “Hatay Kardeşlik Köprüsü” kapsamında toplanan kitap, kalem, defter, kırtasiye yardımlarını bölgeye ulaştırdı.

Hatay’ın Defne ilçesinde Hidropark’ta kurulan Çadırkent Mehmetçik Okulu’nun sınıflarında ilk, orta ve lise kademesinde eğitim başladı.

Konya gönüllü öğretmenlerinin organize ettiği eğitim öğretim programına 300 öğrenci ile başlandı, kısa zamanda sayı 1300’e ulaştı.

Gönüllü öğretmenlerden Erdal Handemir, bölgede öğrencilerin sosyalleşmesi için bu programın yıl boyunca devam etmesi gerektiğini söyledi.  Sait Çelik

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.