“Kızılay Afet Gönüllüleri Yetiştiriyor” projesi kapsamında Türk Kızılayı Fethiye şubesinde afet eğitimi yapıldı

“Kızılay Afet Gönüllüleri Yetiştiriyor” projesi kapsamında Türk Kızılayı Fethiye şubesinde afet eğitimi yapıldı

Türk Kızılayı Fethiye şubesinde afet eğitimi yapıldı.

Gün boyu süren eğitimde çadır ve kamp alanı kurma eğitimi de uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

Türk Kızılay Muğla Şubesi koordinesinde Fethiye Şube Başkanlığı iş birliği ile “Kızılay Afet Gönüllüleri Yetiştiriyor” projesi kapsamında, eğitim çalışması gerçekleştirildi.

“Eğitim al afetten korkma” mottosuyla yürütülen faaliyet, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Likya Salonu’nda düzenlendi. Kızılay Afet Gönüllüleri Yetiştiriyor eğitim programına, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile Türk Kızılay gönüllüleri katıldı.

Etkinlikte açılış konuşmasını yapan Türk Kızılay Fethiye Şube Başkanı Burhanettin Tuna, Kızılay Afet Gönüllüleri Yetiştiriyor projesi hakkında bilgiler aktardı.

Türk Kızılay İzmir Bölge Afet Yönetim Merkezi Müdürlüğü’nde görevli Afet Uzmanı Efe Keleş, ilk oturumda katılımcılara afet ve korunma bilinci konulu bir sunum yaptı.

Deprem, sel su baskını, heyelan, çığ düşmesi ve orman yangını afetleri anında Türk Kızılay gönüllülerinin neler yapması gerektiğini aktaran Afet Uzmanı Efe Keleş; ikinci bölümde ise afet malzemelerinin tanımı ve çadır kurma eğitimini anlattı. Bunun yanında acil afet durumunda barınma, toplu yerleşim ve kamp alanlarının kurulumu hakkında da katılımcıları bilgilendiren Türk Kızılay İzmir Bölge Afet Yönetim Merkezi Müdürlüğü’nde görevli Afet Uzmanı Efe Keleş, program sonunda eğitime katılan gönüllülerin sorularını da cevaplandırdı. Gökhan Ayyıldız

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.