Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince kadınlara KADES uygulaması tanıtıldı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince kadınlara KADES uygulaması tanıtıldı

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince kadınlara KADES uygulaması tanıtıldı.

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı Hacılar İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından kadına şiddeti önlemeye yönelik yapılan çalışmalarda; Aile Destek Merkezinde (ADEM) bulunan kadın vatandaşlara, Kadına Karşı Şiddetle Mücadele çerçevesinde KADES uygulaması hakkında bilgilendirme yapıldı.

“KADES uygulaması ne işe yarıyor?”

KADES Kadına destek uygulamasıdır. Kadınların ve çocukların şiddete maruz kalması durumunda kısa sürede güvenlik güçlerine ulaşımı sağlayan uygulama olarak adlandırılmaktadır. Kötü eylemleri biraz olsun engellemek için kullanıcılara sunulmuş olan KADES resmi bir uygulamadır. KADES NASIL IŞLER? Uygulamadaki pembe dev butona tıklandığında, telefon otomatik olarak konum bilgisini açarak 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşıyor. Yardım çağrısı yapıldığı anda, olay yerine en yakın ekip veya devriyenin olaya müdahalesi sağlanıyor.

“KADES için internet gerekiyor mu?”

KADES uygulamasını şiddet olayına maruz kalan kadın ve çocuklar kullanabiliyor. Telefonunuzda internet dahi olmasa söz konusu uygulamayı kullanmanız mümkün.

“KADES uygulaması nasıl yüklenir?”

KADES uygulamasını, indirmek çok kolay. Öncelikle akıllı telefonlarda bulunan Google Play Store ve Apple Store marketlerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra T.C. kimlik numaranızı girerek ve EGM'den telefonunuza gelen aktivasyon kodu ile aktif hale getirebilirsiniz. Kurum Bülteni

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.