Kayseri Şehir Hastanesine 1 günde 21 bin hasta

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri Şehir Hastanesine 18 Mart 2019 tarihinde 21 bin hasta girişinin olduğunu açıklayarak, "Bu Türkiye’de bir hastanenin kabulünde görülmemiş bir rakam" dedi.

Mart 2019'da bir araştırma yaptıklarını ve Kayseri Şehir Hastanesinde yatan hastaların yüzde 42'sinin Kayseri oturumlu olmadığının belirlendiğini söyleyen Doç. Dr. Benli, "Kayseri Şehir Hastanemizde 18 Mart 2019 tarihinde 21 bin civarında hasta girişi oldu. Bu Türkiye’de bir hastanenin kabulünde görülmemiş bir rakam" diyerek, Kayseri Şehir Hastanesine çevre illerden gelen hasta sayısının arttığını açıkladı.

"Şehir Hastanesi Kayseri ve bölgenin hastanesi olmayı başarmıştır" diyen Doç. Dr. Benli, "Sağlık Bakanlığında Aksaraylı bir Daire Başkanımız, ‘Müdürüm, Aksaray Kayseri Şehir Hastanesine gidiyor. Bunu biliyor musunuz?’ dedi. Ben tabi gurur duydum" diye konuştu.

Kayseri Şehir Hastanesi'nin yeriyle ilgili tartışmalara değinen Benli, "Kayseri Şehir Hastanesinin yeri ile ilgili tartışmalar yapılıyor ama bana kalırsa bulunduğu yer Kayseri’nin çevresindeki Yozgat, Nevşehir, Kırşehir, Niğde ve Aksaray illerinin giriş noktası. Kayseri Şehir Hastanemizde nakil ünitesi başta olmak üzere özellikli hizmetlerin biraz daha detaylandırılması üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu da Kayseri Şehir Hastanesinin gerçek anlamda 3. basamak hastane olduğunu ortaya çıkaracaktır" diye konuştu.

Şehir merkezi kadar ilçeler ve mahalleler içinde sağlık yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini belirten İl Sağlık Müdürü Benli, tüm belediye başkanlarına sağlık yatırımlarına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkürlerini iletti.

Benli, “En büyük ilçemiz olan Develi’ye yapımı devam eden 150 yataklı hastanemizin inşaatı yüzde 85 oranında tamamlandı. Akabinde Yahyalı ve Bünyan ilçelerinde 75 yataklı hastanelerimizin temelleri atıldı. Şu anda birinci katları çıkıyor. Tüm ilçelerimizde yerel yönetimlerle birlikte koordinasyon sağlayarak sağlık hizmetlerini en verimli hale getirmeye çalışıyoruz. Pınarbaşı ve Yahyalı’da palyatif bakım merkezi açtık. Onun haricinde Felahiye’de sağlık evi inşaatı bitti önümüzdeki günlerde açılışı gerçekleştirilecek. İncesu’da bir ASM açılışı gerçekleştirildi. Önümüzdeki dönemde Sarız’a bir hastane yapılması konusunda çalışmamız var” dedi. İHA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video, ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.