İlk buğday hasadı yapıldı

İlk buğday hasadı yapıldı

Verimli arazisinde bereketli mahsullerin yetiştirildiği Gökhöyük Tarım İşletmesi'nde hasat dönemi çalışmalarına katılan Amasya Valisi Dr. Osman Varol, biçerdövere binerek buğday hasadı yaptı.

Damızlık sığırcılık ve koyunculuk faaliyetlerinin yanı sıra bitkisel üretim ile tohumculuk da yapılıp, ayrıca üretilen buğday, nohut, Macar fiği ve yonca tohumlarının ülke çiftçisine dağıtımının sağlandığı faaliyetlere ilişkin İşletme Müdürü Hüseyin Yılmaz'dan bilgiler alan Vali Varol, açıklamasında işletmedeki yaklaşık 7800 dekar buğday ekilişi yapılan alanda hasat gerçekleştirildiğini söyledi. Vali Varol, tarım ve hayvancılık alanında çok önemli çalışmaların yapıldığı işletmede bu yılki mahsulün verimli ve bereketli olmasını temenni etti.

Dua yapılıp kurban kesilen programa, Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Adalet Komisyonu Başkanı Muhammed Ramazan Aksoy, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı ile protokol üyeleri ve basın mensupları da katıldı.

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video, ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.