İçişleri Bakanı Soylu, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde düzenlenen Karadeniz Hemşehri Buluşmaları‘na katıldı

İçişleri Bakanı Soylu, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde düzenlenen Karadeniz Hemşehri Buluşmaları‘na katıldı

Bakan Soylu, "Bugün Gabar’da terör bitti ama başka bir şey başladı. Geçen gün Şırnak’a gittim oradaki halk, petrol şehri olduklarını söylediler. Şimdi başka bir alana daha çalışma yapılıyor, oradan da büyük ihtimalle çok güzel ve müjdeli bir haber alacağız" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün İstanbul Esenyurt'ta “Karadeniz Hemşeri Buluşması”'nda dernek başkanları, muhtarlar ve dernek üyeleri ile bir araya geldi.

Programda Konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bugün Gabar'da terör bitti Ama başka bir şey başladı. Geçen gün Şırnak'a gittim oradaki halk, petrol şehri olduklarını söylediler. Sabahtan akşama Gabar dağına petrol tankerleri geçiyor. Türkiye Petrol Anonim Ortaklığı vurdu. Esma Çevik Kuyusu'ndan petrolü çıkarttı. Daha yeni başladılar, şimdi başka bir alana daha çalışma yapılıyor, oradan da büyük ihtimalle çok güzel ve müjdeli bir haber alacağız. Şu anda çıkan petrolün en az 15 katı kadar bir rezerv olduğu tahmin ediliyor, ayrıca çıkan petrolün gravitesi yüksek ve kalitelidir" ifadelerini kullandı.

“Muhalefeti eleştirdi”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu muhalefete yönelik eleştirilerde de bulunarak, "Şimdide LGBT diye bütün toplumumuzu cinsiyetsizleştirmeye çalışan bir anlayışı düzenimize koymaya çalışıyorlar. Kim cinsiyetsizleşmek istiyorsa cinsiyetsizleşsin. Kılıçdaroğlu, kendisini ve arkadaşlarını cinsiyetsizleştirmek istiyorsa yapsın. Allah bize ne emrediyorsa bir onu yaparız. Aile bizim için önemlidir, kadın bizim için önemlidir, erkek bizim için önemlidir” diye konuştu.

“Kılıçdaroğlu’na tepki”

Bakan Soylu Türkiye'ye yönelik uyuşturucu ticari iftiralarının yapıldığını hatırlatarak, "Türkiye cari açığı kapatacak diye devlet uyuşturucu ticareti yapıyor diyorlar. Bunu söyleyen ana muhalefet partisi Kemal Kılıçdaroğlu. Devletin askeri, polisi, jandarması hatta devletin İstihbaratı bir araya gelecek ve cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticaretini hep beraber yapıyor diyorlar. Dağlarda yüzün altında terörist kaldı. Bu gün doğu ve güneydoğunun tamamında çocuklarımız okullara gidiyor. Eskiden Şırnak'a otobüs gitmezdi Şimdi profesör gidiyor, doçent gidiyor. Bize siz, devletin askeri, polisi, jandarması siz bu teröristleri nasıl bitirirsiniz diye iftira atıyorlar. Türkiye'de 15 Temmuz sonrasında 941 kişi uyuşturucundan ölüyordu, 2022 yılı sonu itibari ile dörtte birine indi bu sayı” diye konuştu. İHA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.