Hz. Mevlâna’nın 750. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri, “Vuslat Vakti” mottosu ile gerçekleştirilecek

Hz. Mevlâna’nın 750. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri, “Vuslat Vakti” mottosu ile gerçekleştirilecek

Hz. Mevlâna’nın 750. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arûs), 07-17 Aralık 2022 tarihleri arasında “Vuslat Vakti” mottosu ile gerçekleştirilecek.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, “750. Vuslat Yıldönümü münasebetiyle 12 Aralık ve 15 Aralık’ta irfâni müziğin dünyaca ünlü sanatçısı Alireza Ghorbani tarafından konser verilecek” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından oluşturulan programa göre Mevlâna Kültür Merkezi Semâ Salonu’nda 7-17 Aralık tarihlerinde her akşam saat 20.00’de, ayrıca ek olarak hafta sonları 9, 10, 16 ve 17 Aralık tarihlerinde saat 14.00’de Semâ Âyin-i Şerîf programları icra edilecek.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, “750. Vuslat Yıldönümü münasebetiyle 12 Aralık Salı ve 15 Aralık Cuma günleri Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum Salonunda saat 20.00’de irfâni müziğin dünyaca ünlü sanatçısı Alireza Ghorbani tarafından konser verilecektir.

Etkinliklerin biletleri www.biletinial. com platformu üzerinden alınabilir. 750. Vuslat Yıldönümü için hazırlanan diğer etkinliklerin detayları ileri bir tarihte yapılacak olan Basın Toplantısında kamuoyuna duyurulacaktır” ifadelerini kullandı. AB Haber Merkezi

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.