Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ni 450 binin üzerinde kişi ziyaret etti

Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ni 450 binin üzerinde kişi ziyaret etti

Geçtiğimiz yıl açılışı yapılan Hafıza 15 Temmuz Müzesi, bir yılda 450 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Darbe girişiminin izlerinin tüm şeff afl ığıyla yansıtıldığı sergide, merminin isabet etmesi sonucu yamulan anahtar da sergileniyor. 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde şehit olanların kıyafetlerinden, gazilerin eşyalarına, kadar bir çok ürünün sergilendiği Hafiza 15 Temmuz Müzesi, yıl içerisinde ziyaretçi akınına uğradı.

Darbe girişiminin izlerinin tüm şeff afl ığıyla yansıtıldığı sergide, 15 Temmuz gecesi bacağından yaralanan Abdullah Çay’ın bacağına isabet eden mermi nedeniyle cebinde yamulan evinin anahtarı da yer alıyor. 45 yaşındaki Abdullah Çay, o gece yaşadıklarını şöyle anlattı: “O gece sivrisinek ilaçlama yapıyordum. Topkapı sur içini ilaçlarken haberlerde askeriyenin içinde ufak bir kalkışma olduğunu öğrendim. Sonra ilaçlama şantiyesine gittik, oradan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) önüne yani Saraçhane’ye gittik.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.