Güroymak’ta Vefa Sosyal Destek Grubu faaliyetlerine başladı

Güroymak’ta Vefa Sosyal Destek Grubu faaliyetlerine başladı

İçişleri Bakanlığının Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yönelik sokağa çıkma yasağını içeren ek genelgesinin ardından, ülke genelindeki il ve ilçelerde olduğu gibi Güroymak ilçesinde de bünyesinde de 'Vefa Sosyal Destek Grubu' oluşturuldu.

Kısıtlama/yasak kapsamına giren vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayarak  mağduriyetlerin yaşanmasını engellemek amacıyla oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, genelgede belirtilen şekilde yapılandırıldı ve faaliyetlerine başladı.

Bu kapsamda Kronik hastalığı olan veya 65 yaşın üzerinde olup dışarıdan ihtiyaçlarını karşılayacak kimsesi bulunmayan vatandaşlarımızın ihtiyaçları ilçemiz Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarınca bizzat evlerine gidilerek giderilmektedir. İkametlerinden ayrılmalarına  kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımız 112, 155, 156 ve 0434 511 42 97 numaralı telefonlardan bizlere ulaşarak 24 saat boyunca kesintisiz şekilde yardım talep edebileceklerdir. Haber  Merkezi

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.