Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde yürütülen “Mutlu Çarşamba” projesi çerçevesinde yapılan etkinliklerde özel öğrenciler doyasıya eğleniyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde yürütülen “Mutlu Çarşamba” projesi çerçevesinde yapılan etkinliklerde özel öğrenciler doyasıya eğleniyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde yürütülen "Mutlu Çarşamba" projesi çerçevesinde Özel Şafak Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri Karabük Gençlik Merkezine gelerek yapılan etkinliklerde doyasıya eğleniyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının 81 ilde eş zamanlı olarak başlattığı "Mutlu Çarşamba" projesinde engelli bireyler hem spor yapıyor hem de doyasıya eğleniyor.

Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yürütülen "Mutlu Çarşamba" projesi, özel eğitimli genç ve çocukların eğitimine destek oluyor.

Karabük Gençlik Merkezinde her çarşamba resmi ve özel rehabilitasyon merkezlerinde bulunan engelli çocuk ve gençlere çeşitli aktiviteler yapılarak fiziksel ve psikolojik gelişimlerine katkı sağlıyor. Antrenör Bekir Eken öncülüğünde projeye katılım sağlayan özel çocuklar; basketbol, voleybol, masa tenisi gibi birçok spor branşının yanında sinema salonunda film izle yen gençler sosyal ve kültürel etkinliklerde aldıkları eğitimle do yasıya eğleniyor.

Projeyi ziyaret eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven beraberinde Spor Hizmetleri Müdürü İsmail Özcan gençlerle sohbet ederek projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.