Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, resmi açılışı yarın yapılacak 5. İslami Dayanışma Oyunları öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, resmi açılışı yarın yapılacak 5. İslami Dayanışma Oyunları öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Konya’da düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları kapsamında Yerel Medya Temsilcileriyle bir araya geldi.

Bakan Kasapoğlu, “Dillere destan bir açılış şölenine binlerce katılımın olacağı coşkulu bir gece bizleri bekliyor. En yüksek seyirci oranını yakalamak istiyoruz” dedi.

“Konya için bir tarihtir”

Oyunlar kapsamında Konya’ya ciddi anlamda yatırım yaptıklarını ifade eden Kasapoğlu “Uğur İbrahim Başkan ve ekibi çok iyi işbirliği ortaya koydular. Gönüllerini ortaya koydular. Bu oyunlar Konya için tarihtir, bu tarihi birlikte yazdık, yazmaya devam ediyoruz” dedi.

“Biletlerin tamamı tükendi”

5.İslami Dayanışma Oyunları Açılış Seremonisi için satışa çıkarılan bütün biletler tükendi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konyalılara teşekkür ederek, "Bileti olmayan hemşehrilerim stadyum yanında kuracağımız ekranlardan da gösteriyi izleyebilirler" dedi.

Konya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek 5. İslami Dayanışma Oyunları çerçevesinde “Konya 2022 İslam Ülkeleri Spor Başkenti” açılış programı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Konya 2022 İslam Ülkeleri Spor Başkenti işbirliği protokolünü imzaladıklarını anımsatan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay şunları kaydetti: “Bugün Konya için çok önemli bir gün. Bu protokolün de Konya'mız, ülkemiz ve İslam dünyası için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu onuru da 2022 boyunca Konyalılar olarak taşımaya devam edeceğiz. Ayrıca Avrupa Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu tarafından 2023 Dünya Spor Başkenti de seçilen Konya'mızın 2022 yılı içerisinde İslam ülkelerine de spor başkentliği yapacak olmasından büyük bir mutluluk duyuyorum. Böylece Konya'mız hem 2022 yılında İslam Ülkeleri Spor Başkenti, 2023 yılında da Dünya Şehirleri Spor Başkenti unvanını taşımış olacak. Böylece Konya'mızda ulusal ve uluslararası spor müsabakasının yapılmasının da önü açılmış olacak. Gelen tüm misafirlerimizi Konya'nın misafirperverliğinde ve güçlü altyapısında ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyacağız.”

“Konya’da güzel anılar birikecek”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Aynı zamanda da dünyanın dört bir tarafından gelecek sporcuları, müsabakalarını en güzel şekliyle gerçekleştirecek bir altyapıyı da hamdolsun sağlamış olacağız. Modern bir altyapı var Konya’da. Dünyanın en modern altyapılarına meydan okuyabilecek bir rekabet gücü var. Bu yüzden Konya’ya ‘Spor Başkenti’ unvanı çok ama çok yakıştı. Rabbim hem bu anlamdaki başarılarımızı hem de bundan sonraki ufkumuzu bahtımızı açık etsin. Spor bir araya gelmek demek, spor kucaklamak demek, spor bütünleştirmek demek. İşte bu oyunlar inanıyorum ki çok güzel müsabakalara sahne olacak. Rekabeti en güzel şekliyle seyir keyfini dolu dolu hepimize yaşatacak. Ama onun da ötesinde geriye kalacak olan bu güzide organizasyondan bu anlamlı birliktelikten çok ama çok güzel hatıralar olacak. Konya’ya dair, Konya insanının gönül zenginliğine dair çok ama çok unutulmaz hatıraları sporcularımız, sporcu kardeşlerimiz yanlarında giderlerken zihinleriyle, gönülleriyle memleketlerine taşıyacaklar" ifadelerini kullandı. Banu Çiçekçi

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.