Erzurum Şehir Hastanesi’nde ‘Hemşirelik Günü’ kutlandı

Erzurum Şehir Hastanesi’nde ‘Hemşirelik Günü’ kutlandı

Erzurum Şehir Hastanesi çok amaçlı konferans salonunda Hemşirelik Günü ve Haftası etkinlikleri yapıldı.

Etkinlikte birbirinden renkli anlar yaşandı. Şehir Hastanesi Başhekimliği Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü ve Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi tarafından 12 Mayıs Hemşirelik Günü nedeni ile etkinlik düzenlendi.

Düzenlenen programa Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Polat, Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan, THD Erzurum Şube Başkanı Öğr. Görevlisi Raziye Ergin, Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Görevlisi İbrahim Hakkı Tör, hastane yönetimi ve hemşireler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra THD Erzurum Şube Başkanı Öğr. Görevlisi Raziye Ergin, Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Görevlisi İbrahim Hakkı Tör, Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, Atatürk Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan, günün anlam ve önemine binaen birer konuşma yaparak 12 Mayıs Hemşirelik Günlerini kutladılar.

Konuşmaların ardından Erzurum Aziziye Belediyesi folklor ekibi bir gösteri yaptı.

Erzurum Şehir Hastanesi çalışanlarının oluşturduğu müzik grubu dinleyenlere sundukları müzik dinletisiyle katılımcıların eşliğinde keyifli dakikalar yaşattılar.

Program ‘Hemşirelikte Fark Yaratmak’ başlığı altında düzenlenen sempozyumun ardından katılımcılara teşekkür verilerek sona erdi. Haber Merkezi

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.