Edirne’de öğrenciler ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında kullanılamayacak durumdaki sıralardan, bank ve çiçeklik yaptı

Edirne’de öğrenciler ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında kullanılamayacak durumdaki sıralardan, bank ve çiçeklik yaptı

Edirne'de Faika Erkurt Özel Eğitim Meslek Okulu Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Bölümü öğrencileri, 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında öğretmenleriyle birlikte kullanılamayacak durumda olan sıraları, yeniden tasarlayarak okul bahçesine bank ve çiçeklik yaptı.

Faika Erkurt Özel Eğitim Meslek Okulu Mobilya ve İç Mekân Tasarımı bölümünde eğitim gören öğrenciler sıra, masa, sandalye, dolap, bank, kamelya, kulübe, hediyelik eşyalar ve eğitim malzemeleri gibi ürünler yaparak hem okulun hem de diğer kurumların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Öğrenciler son olarak 'Sıfır Atık Projesi' kullanılamayacak hurda durumundaki sıraları, bahçede kullanılmak üzere bank ve çiçeklik yaparak geri dönüşüme kazandırdı. Öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde sıraları parçalarına ayrıldıktan sonra yeniden birleştirildi. Zımpara ve vernikleme işleminden geçen sıralardan okulun isminin yazıldığı çiçeklik ve banklar üretilerek okul bahçesindeki yeşil alanların etrafına konuldu.

Proje kapsamda atıl durumdaki öğrenci sıraları Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Atölyesi sayesinde tekrar hayat bularak kullanıma kazandırıldı. Olgay Güler

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.