Edirne Açık Ceza infaz Kurumu bünyesindeki tutuklu ve hükümlüler, tarihi yapıları restore ediyor

Edirne Açık Ceza infaz Kurumu bünyesindeki tutuklu ve hükümlüler, tarihi yapıları restore ediyor

Edirne Açık Ceza infaz Kurumu bünyesindeki tutuklu ve hükümlüler, Edirne Müze Müdürlüğü ve Edirne Vakıflar Müdürlüğü ile yapılan protokoller doğrultusunda, Edirne Kapalı Ceza infaz Kurumundaki (Mahmudiye Kışlası) kuleli giriş kapısını restore etti.

Adalet Bakanlığı İşyurtları Kurumunca hükümlü ve tutukluların restorasyon alanında meslek edindirilmesini sağlamak ve işbaşı eğitimleri sırasında tarihi yapıların onarımına katkı sunmak amacıyla Edirne Açık Ceza infaz Kurumu bünyesinde açılan “Mimari restorasyon uygulamaları iş kolu” çalışmalarını sürdürüyor.

İşyurtları Kurumunun hükümlülerinin işbaşı eğitimi maksadıyla temin ettiği ödenek ve Edirne Çevre Vakfının gözetimiyle, iş kolu personeli ile hükümlüler, kulelerin restorasyonunu tamamladı. AA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.