Depremzede öğrenciler, Mehmetçik okullarında gündüz eğitim alıyor, akşam film izliyor

Depremzede öğrenciler, Mehmetçik okullarında gündüz eğitim alıyor, akşam film izliyor

Milli Eğitim Bakanlığınca deprem bölgesindeki öğrencilerin psikososyal sağlamlıklarının güçlendirilmesi ve deprem sonrası yaşanan olumsuz duyguların etkilerinin azaltması amacıyla Mehmetçik okullarında öğrenciler gündüz eğitim görüyor, akşam film izliyorlar.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesinde yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında çadır kent ve konteyner kent alanlarında açılan Mehmetçik okullarına ilişkin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Mehmetçik okullarımızda evlatlarımız için gündüz eğitim, akşam film vakti... Zor günleri geride bırakıyor, yaralarımızı birlikte sarıyoruz." ifadelerini kullanarak Hatay'daki Mehmetçik okulunda çocukların film izlediği anlara ilişkin görüntüleri paylaştı. Yusuf Ete

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.