Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, “Bir Hakikat Savunucusu Olarak Necip Fazıl Paneli"nde konuşma yaptı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, “Bir Hakikat Savunucusu Olarak Necip Fazıl Paneli"nde konuşma yaptı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 'Bir Hakikat Savunucusu Olarak Necip Fazıl Paneli'ne katıldı.

Panelde konuşan Altun, "Necip Fazıl vefatının üzerinden 40 yıl geçmiş olmasına rağmen hala gençlere etki etmeye, onları yetiştirmeye ve tohum saçmaya devam etmektedir" dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Necip Fazıl Kısakürek'in ölümünün 40. Yıl dönümü nedeniyle İletişim Başkanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü'nde düzenlenen 'Bir Hakikat Savunucusu Olarak Necip Fazıl Paneli'ne katıldı.

Panelde konuşan Fahrettin Altun, Necip Fazıl Kısakürek'i rahmetle andığını belirterek, "Sözlerimin başında bir yanıyla derviş, bir yanıyla serdengeçti, kürsülerin emsalsiz hatibi büyük mütefekkir, büyük şair, fikir ve aksiyon adamı Necip Fazıl Kısakürek'i rahmetle minnetle yad ediyorum. Gayemiz onun mümtaz şahsiyetinde, sembolleşen, hapislerle, mahkumiyetlerle apoletlenen, hakikat mücadelesini tüm boyutlarıyla anlamaya çalışmak. Bu önemli mücadelenin anlaşılmasına katkı sunmaktır. Üstat Necip Fazıl'ın 26 Mayıs 1904 yılında İstanbul'da başlayan 79 yıllık hayat serüveni aynı zamanda ülkemizin çalkantılı, toplumsal ve siyasi hayatına da ışık tutan, yakın tarihimizin önemli bir bölümünü aydınlatan bir hayattır. Necip Fazıl Jakoben elitlerin millete reva gördüğü zulümler karşısında batı ve doğu dünyasının mirasını İslam'ın fikir indiğinden geçirmiş, aşkın zekasıyla ve iman harcıyla karılmış düşünceleriyle amansız bir hakikat mücadelesi vermiştir" dedi.

Mücadele aynı Fahrettin Altun konuşmasının devamında, "Kendi değerleri ve şahsiyetiyle bir milleti kendi yapan ideallere doğru yönlendiren Necip Fazıl vefatının üzerinden 40 yıl geçmiş olmasına rağmen hala gençlere etki etmeye, onları yetiştirmeye ve tohum saçmaya devam etmektedir. Bugün üstadın davasında hasretini çektiği her oluş ve mananın millet ve devlet hayatında bir bir vuslata kavuştuğunu, büyük bir gururla, büyük bir sürurla görüyoruz. Onun ifadesiyle kim var diye sorulduğunda gençliğinden bu yana ben varım diyen bir liderimiz var bugün. Bilindiği üzere üstat Necip Fazıl hayatı boyunca kötücül bir zihniyetle mücadele etti. Üstatla gönüldaşlık yapmış, onunla teşriki mesaide bulunmuş Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da aynı zihniyetle yıllardır süren bir siyasi mücadele vermiştir, vermeye devam etmektedir. Gençler Ayasofya açılacak bugün mü, yarın mı? Bilmem ama Ayasofya açılacak diyen üstadın emelini gerçekleştirmek Türk ve İslam dünyasının sızısını dindirmek, Ayasofya'yı zincirlerinden kurtarmak Cumhurbaşkanımıza nasip olmuştur" diye konuştu. DHA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.