Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, “Geçmiş Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı“na katıldı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, “Geçmiş Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı“na katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen Geçmiş Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan "Güçlü Türkiye'nin inşası için 2023 seçimlerini Meclis'te Cumhur İttifakı'nın, Cumhurbaşkanlığında bizim kazanmamız şarttır" dedi.

“AK Parti'nin temsilcisi olduğu kadim davamıza gönüller kazanarak katkı vermiş bir kadrosunuz” diyen Erdoğan, “Şu an karşımızdaki muhteşem tablo bir anda ve kolayca oluşmadı” dedi.

“Ülkenin yönetimindeki en küçük bir zafiyetin milletimize ağır bedelleri olacaktır” diyen Erdoğan, “Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasından taviz vermemek için Cumhur ittifakının, Cumhurbaşkanlığında bizim kazanmamız şart. Bizim hakkı dile getirdiğimizde muhalefetin zehirlemeye çalışacağını unutmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Geçmiş Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar: "Sizler AK Parti’nin bugünkü temsilcisi olduğu kadim medeniyet davamıza gönüller kazanarak katkı vermiş bir kadrosunuz. Sizler belediye başkanlığı döneminizde gerçekleştirdiğiniz eser ve hizmetlerle adlarını tarihe yazdırmış bir kadrosunuz. Sizler eserlerinizle hem bu dünyada kamil insan sıfatına kavuşmuş hem de öteki dünyada inşalah rıza-i ilahiye müesser olmuş kişilersiniz. Bunun için her birinize şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bu birlikteliğimizi son nefesimize kadar sürdüreceğiz. Ebedi alemde de hep birlikte Peygamber Efendimizin sancağı altında bir araya geleceğimizi umut ediyorum. Tabii şu anda karşımızdaki şu tablo bir anda oluşmadı. Buradaki kardeşlerimin kimileriyle 40 yılı kimileriyle çeyrek aşırı geçen en yenisiyle bile 10-25 yılı geride bırakan mücadele geçmişimiz var.”

“Dodurga seçimleri tarihteki yerini aldı”

“Milletimiz de bu hakikatleri görüyor ve değerlendiriyor. Nitekim geçtiğimiz hafta yapılan Çankırı Dodurga seçimleri, Anadolu irfanının bir göstergesi olarak siyasi tarihimizdeki yerini almıştır. Bu seçimde muhalefet partilerinin tamamı 146 oyda kalırken AK Parti ve Cumhur İttifakı ise 995 oya karşılık gelen yüzde 87’lik bir oranla seçimi açık ara kazanmıştır. Buradan Dodurgalı kardeşlerime teveccühleri için bir kez daha teşekkür ediyorum. Elbette böyle sınırlı bir seçim sonucu tek başına ölçü değildir. Ama ortada fikir verecek bir tablo bulunduğu da açıktır. Şayet bu seçimde farklı bir sonuç çıksa ortalığı birbirine katacak olanların AK Parti ve Cumhur İttifakı kazandığında nasıl suspus olduklarını herhalde sizler de görüyorsunuz.”

“Enflasyonla mücadele mesajı”

“Eğitimden sağlığa ulaşımdan enerji kadar her alanda sahip olduğu güçlü altyapı ile hedeflerine kilitlenen bir Türkiye var. Dünyada yaşanan zorlu sınamalar Türkiye'nin sahip olduğu bu gücü daha önemli hale getirmiştir. Elbette sıkıntılarımız mevcuttur. Özellikle ekonomide hayat pahalılığının insanlarımızın belini büktüğünün farkındayız. Asgari ücretten memur ve emekli maaşlarına kadar gelir seviyelerini artırarak yaşadığımız sıkıntıları hafifletmeye çalışıyoruz. Belediye Başkanlarımızın maaşlarındaki iyileştirmenin de hayırlı olmasını diliyorum.”

“Şubat-Mart ayında kontrol altına alacağız”

“Belki insanlarımızın alım güçleri enflasyon sebebi ile bir miktar düştü ama kimseyi şisiz, aç ve açıkta bırakmadık. Şubat-Mart ayında enflasyonu kontrol altına almış olarak yolumuza devam edeceğiz. Milletimize gece gündüz şu 3 konuyu anlatacağız. Birincisi ülkemizi nereden nereye getirdiğimizdi. Türkiye'yi hakettiği konuma ancak biz getirdik biz getireceğiz. Koalisyon dönemlerinin ülkemize maliyetleri ile ödediği acı bedeller ortadadır.”

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.