Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, esnafa 5 bin ve 3 bin olmak üzere iki grup halinde destek hibe kredi vereceklerini açıkladı.

“Teneke gürültüsü”

Kabine toplantısında 1 Haziran'dan itibaren başlayacak kademeli normalleşme takvimin ikinci etabını konuştuklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tahammüller azaldı, sabırlar tükendi bunu biliyoruz. Ama bir müddet daha ihtiyatlı gitmek mecburiyetindeyiz. Biz ne yaptıksa milletimizin sağlığı, huzuru için çalıştık. Bunun dışında yükselen sesler sadece teneke gürültüsü” dedi.

“Emekli- çiftçi”

Emekli maaşlarının en düşüğünü 1.500 lira yaptıklarının da müjdesini veren Erdoğan, “Merkezi yönetim bütçesiyle birlikte nakdi ödemelerin tutarı şimdiden 134 milyar lira olarak gerçekleşirken bu rakam, haziran sonu 181 milyar lirayı bulacaktır. Bunun yanında çiftçilerimizin ziraat odaları ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarını erteledik” şeklinde konuştu.

“Esnafa müjde”

Erdoğan, salgın tedbirleriyle sebebiyle işlerine ara vermek zorunda kalan esnaflarımıza iki grup halinde destek olmayı amaçlıyoruz. Sayıları 235 bine ulaşan kahvehane, kafeterya, kantin, kırtasiye, internet salonları vs. esnaflarımıza 5 bin liralık, ikinci grupta ise bakım, onarım, seyyar satıcılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları vs. esnafımıza ise bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi vereceğiz” müjdesini verdi.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.